راهنمای فروش فایل های قابل دانلود

**کسب درآمد اینترنتی دیگر یک شعار نیست**

امروزه روش های گوناگونی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارند که یا هزینه بر هستند و یا وقت گیر، به این معنا که یا سرمایه میخواهند و یا باید مدام پای سیستم باشی!

روش کسب درآمد ما نه سرمایه میخواهد و نه وقت آنچنان

فقط کافی است به طور رایگان عضو سایت شوید و فایل های مفید و قابل دانلود خود را یک بار و برای همیشه برای فروش روی سایت قرار دهید.
مقاله، پروپوزال، پایان نامه، طرح توجیهی، پروژه، کتاب، کد متلب، اسکریپت سایت، بانک ایمیل، گزارش کارآموزی، سمینار کلاسی، جزوات آموزشی، منابع علمی، سوالات استخدامی و هر نوع فایل ارزشمند دیگری که شما دارید و دیگران به آن نیاز دارند را می توانید برای فروش روی سایت قرار دهید.




راهنمای عضویت در سایت
فرایند ثبت نام در سایت بسیار ساده و کوتاه می باشد. پس از کلیک بر روی عضویت با وارد کردن اطلاعات اولیه و ایمیل خود، و سپس تایید لینک ثبت نام که به ایمیل شما ارسال می شود، در سایت ثبت نام می­ شوید و کنترل پنل کاربری شما بلافاصله ایجاد خواهد شد.


راهنمای آپلود و فروش آنلاین فایل
پس از عضویت در سایت کنترل پنل شما ایجاد و امکان ارسال فایل های شما فراهم می­ شود. پس از ورود به کنترل پنل خود از طریق منوی مدیریت فایل ها، افزودن فایل را انتخاب و به صفحه مربوطه وارد شوید.

1- دسته بندی
برای سهولت در دسترسی به فایل های مرتبط با هم و امکان جستجو بر اساس نوع فایل، سعی کنید نزدیک ترین موضوع دسته بندی به فایل شما را انتخاب کنید.
در لیست کشویی دسته بندی، عنوان های سبز رنگ گروه اصلی هستند و عنوان هایی که زیر آنها لیست شده، زیرگروه های آن می باشند. شما باید از بین زیرگروه ها یکی را انتخاب نمایید.
برای مثال : برای یک کتاب در مورد کامپیوتر ، از گروه اصلی کتاب که به رنگ سبز می باشد . زیر گروه کامپیوتر را انتخاب کنید

2- عنوان فایل
عنوانی مناسب برای فایلی که میخواهید بفروشید انتخاب کنید. سعی کنید عنوانی که انتخاب می کنید بین 20 تا 70 حرف باشد. همچنین از عنوان انگلیسی و عنوان های کلی استفاده نکنید.
برای مثال:
عنوان غلط: " دانلود طرح توجیهی "
عنوان صحیح: " دانلود طرح توجیهی پرورش شترمرغ "

3- توضیح کوتاه
این توضیح کوتاه، در قسمت ها مختلف سایت استیو فایل که لیست فایل ها نمایش داده می شود، در زیر عنوان فایل قرار می گیرد و معرف فایل شما است. در یک جمله بنویسید که فایل شما چیست؟
همچنین این توضیح به عنوان Meta Description (توضیحات متا) برای موتورهای جستجو بکار می رود و هنگامی که کسی در نتیجه جستجوی گوگل فایل شما را می بیند، این توضیحات به اون نمایش داده می شود.
در زیر، یک نمونه از نتیجه جستجو در گوگل و محل نمایش توضیح کوتاه و عنوان فایل را مشاهده می کنید:

[نتیجه جستجو در گوگل]

در نتیجه مشخص شد که این توضیح چقدر مهم است. هر چند پر کردن این مورد اجباری نیست و در صورتی که به صورت خالی رها شود از بخشی از متن استفاده خواهد شد.
در قسمت توضیح کوتاه حداقل 70 حرف و حداکثر 150 حرف بنویسید.

4- توضیحات فایل
این توضیحات، متن اصلی که در صفحه نمایش اطلاعات فایل نمایش داده می شود، می باشد. سعی شود متن بدون غلط املایی و نوشتاری باشد. این توضیحات می تواند حاوی بخشی از متن فایل اصلی که قصد فروش آن را دارید باشد. چکیده، فهرست مطالب، لیست بخش ها و غیره از قسمت های مهمی است که می توانید اضافه کنید.
در این متن باید خریدار را مطمئن سازید که فایل خریداری شده دقیقا همان چیزی است که  دنبالش می باشد. خریدار باید بداند فایلی که قصد خرید آن را دارد چیست و چه بخش هایی دارد.
توجه کنید که متن باید توضیح کامل و دقیقی از محتویات فایل دانلودی را بدهد. در صورتی که فایل دانلودی با توضیحات ارائه شده مطابقت نداشته باشد، یا توضیحات گنگ باشد و خریدار بعد از خرید از فایل دانلودی راضی نباشد، خریدار می تواند درخواست بازگشت وجه دهد.
* این متن باید حداقل 300 حرف باشد.

5- قیمت فروش
تمام مبالغ موجود در سایت استیو فایل به تومان می باشد. قیمتی که برای فایل تعیین می کنید، باید بر اساس ارزش آن فایل و همچنین با توجه به پورسانت بازاریابی مشخص شده و کارمزد سایت باشد.

6- پورسانت بازاریابی
پس از هر بار فروش موفق، 20 درصد از مبلغ تعیین شده سهم سایت و 5 تا 50 درصد سهم بازاریابان خواهد بود که از قیمت فایل کسر و مابقی بلافاصله در حساب کاربری شما منظور می گردد. رنج بین 5 تا 50 درصد را شما تعیین می کنید و نحوه محاسبه سهم بازاریابان و سهم شما به شرح زیر است.
فرمول محاسبه درآمد حاصل از فروش فایل با سود بازاریابی 5 درصد:

بعنوان مثال:
قیمت فایل:                       5000 تومان
سهم بازرایاب (5%)                250 تومان
سهم سایت (20% ثابت)        1000 تومان
سهم شما:                         3750 تومان
فرمول محاسبه درآمد حاصل از فروش فایل با سود بازاریابی 10 درصد:
بعنوان مثال:
قیمت فایل:                       5000 تومان
سهم بازرایاب (10%)               500 تومان
سهم سایت (20% ثابت)          1000 تومان
سهم شما:                          3500 تومان
فرمول محاسبه درآمد حاصل از فروش فایل با سود بازاریابی 20 درصد:
بعنوان مثال:
قیمت فایل:                       5000 تومان
سهم بازرایاب (20%)             1000 تومان
سهم سایت (20% ثابت)          1000 تومان
سهم شما:                          3000 تومان

نکته: برای ارج نهادن به بازاریابان سایت، حداقل درصد پورسانت بازاریابی فایل ها 20 درصد می باشد. برای اینکه فایل شما توسط بازاریابان بیشتری تبلیغ شود و در نتیجه تعداد فروش شما افزایش یابد، می­ توانید پورسانت بیشتری انتخاب نمایید.
* در صورتی که بازاریاب وجود نداشته باشد و فروش مستقیم باشد، پورسانت بازاریابی به سایت می رسد.

7- راهنمای استفاده
در صورتی که استفاده از فایل دانلودی نیاز به شرایط یا نرم افزار یا راهنمایی خاصی دارد، در این قسمت توضیحات کافی را خردار بدهید.
مثلا: برای استفاده از این فایل به نرم افزار Matlab نیاز می باشد.

8- محتوای فایل دانلودی
در صورتی که فایل دانلودی دارای چند فایل مختلف می باشد، یا نیاز به توضیحات دارد، در این قسمت توضیح دهید. برای مثال در صورتی که در فایل دانلود یک فایل با فرمت پاورپوینت و یک فایل با فرمت ورد وجود دارد، شرح دهید.

9- کلمات کلیدی
کلمات کلیدی، کلمات یا شبه جملات مهم و مرتبط با فایل شما هستند که وقتی خریدار در موتورهای جستجو به دنبال فایل شما می گردد، از آنها استفاده میکند.  برای مثال در صورتی که به دنبال یک فایل در مورد "نوشتن رزومه" بگردد، ممکن است این کلمات را جستجو کند:
راهنمای نوشتن رزومه ، نوشتن رزومه ، چگونه روزمه بنویسیم ، رزومه چیست ، رزومه و.....

خود را به جای خریدار بگذارید و فکر کنید اگر شما در گوگل به دنبال فایل خود می گشتید از چه کلمات یا جملاتی استفاده می کردید.
از کلمات و شبه جملاتی که خیلی معمول و تکراری هستند استفاده نکنید. مثلا استفاده از کلمات کلیدی زیر به هیچ وجه توصیه نمی گردد:
دانلود، مقاله، تحقیق، پروژه، دانلود فایل و غیره

از کلمات و شبه جلمات کوتاه و غیر تکراری استفاده کنید. 
حداقل 2 کلمه کلیدی و حداکثل 10 کلمه کلیدی مهم را بنویسید.
از عنوان دقیق فایل به عنوان کلمه کلیدی استفاده نکنید.
هر کلمه کلیدی را می توانید در یک خط بنویسید. یا میتوانید با ، یا , یا -  از هم جدا کنید.
این بخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است!

10- آپلود فایل
در این قسمت باید فایلی که قصد فروش آن را دارید را انتخاب نمائید تا پس از زدن گزینه ارسال فایل، فایل بر روی سرور سایت آپلود گردد. اگر به جای یک فایل 2 یا چندین فایل را میخواهید با هم بفروشید و یا محصول شما شامل تعداد زیادی فایل می باشد، باید قبل از انتخاب، آن را زیپ یا Rar نمائید. توجه نمائید که فقط فرمت های رایج مثل doc, docs, ppt, xls, pdf و ... امکان انتخاب به صورت مستقیم دارند و برای فرمت های غیر متعارف حتما باید اول آنها زیپ یا rar نمائید، سپس آپلود کنید.

11- فرمت فایل اصلی
فرمت فایل اصلی که خریدار بعد از دانلود از آن استفاده خواهد کرد را بنویسید. مثلا pdf یا doc یا docs ، ورد یا پاورپوینت و غیره

12- تعداد صفحات فایل اصلی
در صورتی که فایل دانلودی صفحه بندی است، تعداد صفحات را بنویسید. در غیر این صورت  0 بگذارید

13- تصویر
یک عکس از هزار سخن گویاتر است. تصویری انتخاب کنید که مرتبط با فایل است. در صورتی که تصویری مناسب ندارید، می توانید تصویر مناسب را در اینترنت بیابید و سپس آن را آپلود کنید و یا با تیک زدن گزینه "استفاده از تصاویر پیشفرض" و انتخاب از تصاویری که نمایش داده می شود، فایل خود را بیشتر نمایش دهید.

افزود عکس برای فایل
[امکان انتخاب تصویر از تصاویر پیشفرض]

پس از پرکردن موارد فوق، بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل آپلود شود. در این حالت فایل شما جهت تائید توسط تیم پشتیبانی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تائید بلافاصله در چرخه فروش قرار می گیرد.
تایید فایل ها تا 12 ساعت ممکن است طول بکشد. در صورتی که فایل شما تایید نشود،  علت عدم تایید شرح داده می شود. در صورتی که امکان برطرف کردن مشکل وجود داشته باشد، فایل را ویرایش کنید و برای تایید مجدد یک تیکت ارسال نمایید.

قوانین ارسال فایل
مسئولیت انتشار کلیه فایل های قرار گرفته در سایت به عهده ارسال کننده فایل می باشد و سایت هیچ مسئولیتی در قبال عواقب بعدی آن ندارد.

لطفا قبل از ارسال فایل موارد زیر را رعایت فرمایید:
- محتویات فایل بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران نباشد
- عدم ارسال فایل هایی که نیاز به مجوز انتشار دارد (در صورت نداشتن مجوز مربوطه)
- عدم ارسال فایل هایی که به صورت رایگان موجود است
- عدم ارسال فایل هایی که مربوط به اشخاص و بدون اجازه صاحب اثر  می باشد
- به طور کلی ارسال فایل های مخرب، توهین آمیز، دارای کپی رایت، مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی، سیاسی و اطلاعات مربوط به اشخاص ممنوع می باشد.





به ما اعتماد کنید

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
این سایت در ستاد سازماندهی ثبت شده است.

درباره ما


در صــورت بروز هر گونه مشکل در خرید تماس ، پیامک پاسخگوی شما هستیم
09359579348
تمام حقوق سایت sabzfile.ir محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. طراحی سایت